Nieetycznym naukowcem zajmie się komisja
Polska Akademia Nauk (PAN) wybierze członków komisji do spraw etyki naukowej. Komisja będzie wyrażała opinie w sprawach dotyczących naruszania zasad etyki m.in. przez pracownika uczelni, PAN, a także instytutu badawczego. Ponadto będzie kierować sprawy do komisji dyscyplinarnych z zaleceniem przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego
Reforma nauki, która weszła w życie 1 października 2010 roku, ma skuteczniej eliminować przypadki naruszenia etyki naukowej i nierzetelności badawczej. W tym celu minister nauki i szkolnictwa wyższego (MNiSW) wydał rozporządzenie z 28 października 2010 r. w sprawie trybu wyboru członków komisji do spraw etyki w nauce, trybu jej prac i sposobu wykorzystania wiążących opinii komisji oraz sposobu finansowania (Dz.U. nr 215, poz. 1413). Obowiązuje ono od 1 grudnia 2010 r.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.