Naukowcy zadecydują o pieniądzach na badania
Do 30 listopada trwa nabór kandydatów do instytucji, które będą się zajmowały przyznawaniem pieniędzy na badania i oceną placówek naukowych.
Resort nauki decyzje o podziale pieniędzy na badania naukowe przekazał dwóm instytucjom: Narodowemu Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) oraz nowopowstałemu Narodowemu Centrum Nauki (NCN). Powstał też Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych (KEJN), który zajmie się oceną jednostek naukowych. Od niej będzie zależała wysokość pieniędzy przyznanych na działalność placówek. Takie zmiany wprowadziła reforma nauki, która weszła w życie 1 października 2010 r.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.