Dziennik Gazeta Prawana logo

Gminy będą ustalać liczbę uczniów w klasach

1 lipca 2018

Resort edukacji chce, aby samorządy określały maksymalną liczbę uczniów w oddziałach. Rząd nie zdecydował się jednak na samodzielne jej ustalenie dla wszystkich szkół.

W poszczególnych klasach szkół podstawowych i gimnazjalnych gminy i powiaty będą określać minimalną i maksymalną liczbę uczniów w oddziałach. Takie zmiany wprowadzi projekt rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej (MEN) w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół. Trafił on już do konsultacji. Jego wejście w życie, z pewnymi wyjątkami, planowane jest od przyszłego roku szkolnego.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.