Gminy będą ustalać liczbę uczniów w klasach
Resort edukacji chce, aby samorządy określały maksymalną liczbę uczniów w oddziałach. Rząd nie zdecydował się jednak na samodzielne jej ustalenie dla wszystkich szkół.
W poszczególnych klasach szkół podstawowych i gimnazjalnych gminy i powiaty będą określać minimalną i maksymalną liczbę uczniów w oddziałach. Takie zmiany wprowadzi projekt rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej (MEN) w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół. Trafił on już do konsultacji. Jego wejście w życie, z pewnymi wyjątkami, planowane jest od przyszłego roku szkolnego.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.