Dziennik Gazeta Prawana logo

Psycholog i logopeda ma być w każdej szkole

1 lipca 2018

W gimnazjach i przedszkolach od września powinny zostać utworzone zespoły składające się m.in. z psychologa, pedagoga i logopedy. Mają zapewniać pomoc psychologiczno-pedagogiczną uczniom niepełnosprawnym, uzdolnionym i słabo uczącym się oraz sprawiającym problemy wychowawcze. Tym rozwiązaniom sprzeciwiają się dyrektorzy szkół i samorządy. Ci pierwsi narzekają na dodatkową biurokrację, a ci drudzy nie zamierzają przekazywać własnych środków na tworzenie nowych etatów dla ekspertów. Większość szkół już informuje, że taka pomoc wciąż będzie realizowana w ograniczonym zakresie.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.