Nie będzie pielęgniarek we wszystkich szkołach
Rząd negatywnie zaopiniował złożony przez posłów Solidarnej Polski projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty, nakładający na szkoły obowiązek zapewnienia możliwości korzystania przez uczniów z gabinetu lekarskiego i dentystycznego. Powodem takiego stanowiska jest wysoki koszt. Samorządy na uruchomienie opieki lekarskiej musiałyby przeznaczyć ze swoich budżetów 11 mld zł. Z kolei na wynagrodzenia personelu medycznego wydawałyby 5 mld zł rocznie. Z danych Ministerstwa Edukacji Narodowej wynika, że obecnie gabinety pielęgniarskie znajdują się w 5 tys. szkół, co w skali kraju stanowi 37,4 proc.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.