Dziennik Gazeta Prawana logo

Badacze dostaną pieniądze za powrót z urlopu

26 czerwca 2018

Naukowcy, którzy niedawno wrócili do Polski lub planują powrót do kraju, mogą wnioskować o pieniądze z programu "Homing Plus" realizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Na laureatów czeka subsydium badawcze w wysokości do 80 tys. zł rocznie oraz stypendium po 5 tys. zł miesięcznie. Natomiast rodzice naukowcy, którzy posiadają co najmniej stopień naukowy doktora, mogą skorzystać z programu "Pomost". Umożliwia on powrót do pracy po przerwie związanej z opieką nad dzieckiem. Stypendyści będą mogli prowadzić badania dzięki grantowi, którego wysokość wynosi do 140 tys. zł rocznie. Więcej informacji na stronie www.fnp.org.pl.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.