Dziennik Gazeta Prawana logo

Hojni prezydenci, oszczędny MEN

30 czerwca 2018

Resort edukacji wyda w tym roku niespełna 14 proc. funduszu przeznaczonego na nagrody dla nauczycieli. Inaczej niż samorządy, które szczodrze je rozdają, bo dzięki temu mogą później uniknąć wypłaty czternastek

Zgodnie z art. 49 ust. 1 Karty nauczyciela (t.j. Dz.U. z 2006 r. nr 97, poz. 674 ze zm.) środki na nagrody powinny być zarezerwowane w każdym gminnym budżecie. Organy prowadzące szkoły muszą zgromadzić na ten fundusz co najmniej 1 proc. planowanych rocznych wynagrodzeń na płace w podległych im placówkach oświatowych. Sprawdziliśmy, jak gminy wydają te pieniądze z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.