Dziennik Gazeta Prawana logo

Rodzice nie powinni płacić za wydanie elektronicznych kart

29 października 2015

Gmina w samorządowym przedszkolu założyła elektroniczny system rejestracji czasu przebywania dzieci na terenie placówki. Od rodziców pobierana jest za to opłata w kwocie 6,5 zł. - Dlaczego mam płacić za wymysł dyrektora i gminy? Mogę przecież wpisywać się na listę obecności w zeszycie - irytuje się pani Anna, matka dwojga dzieci

Za zapewnienie odpowiednich warunków działania przedszkola, w tym także obsługi administracyjnej i organizacyjnej (a więc również sposobu rozliczania godzin pobytu dziecka), odpowiada organ prowadzący, a nie rodzice. Takie jest stanowisko resortu edukacji narodowej, co oznacza, że placówka pokrywa również koszty związane z funkcjonowaniem i obsługą czytników kart. To dyrektor publicznego przedszkola odpowiada za właściwy sposób prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz za rodzaje dokumentacji. W tym za sposób wpisywania do dziennika godzin pobytu dziecka w przedszkolu, tak by odzwierciedlić faktyczny czas jego korzystania ze świadczeń placówki, a co za tym idzie ułatwić sposób rozliczania i weryfikacji opłat wnoszonych przez rodziców.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.