Dziennik Gazeta Prawana logo

Za zniszczony podręcznik wpłacamy na konto budżetu państwa

15 września 2015

W ubiegłym roku uczniowie pierwszej klasy szkoły podstawowej otrzymali darmowy podręcznik z resortu edukacji, który miał służyć trzem rocznikom. Niestety, wielu z nich zdecydowało się go zatrzymać lub po prostu zniszczyło. Rodzice tych uczniów przyszli do mnie do sekretariatu, aby wpłacić pieniądze. Nie wiem, czy mam je od nich przyjmować i gdzie je ewentualnie wpłacać - pyta dyrektor jednej ze szkół podstawowych

Jeśli podręcznik do I klasy ulegnie uszkodzeniu, zniszczeniu lub nie zostanie zwrócony, szkoła może żądać od rodziców ucznia zwrotu kwoty 4,34 zł za jedną część "Naszego elementarza". Za podobną sytuację w przypadku podręcznika do klasy II rodzice powinni oddać kwotę 4,21 zł za jedną część "Naszej szkoły". Wpłaty stanowią dochód budżetu państwa, a rodzice dokonują ich na achunek Ministerstwa Edukacji Narodowej obsługiwany przez Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Warszawie, numer rachunku: 59 1010 1010 0031 2822 3100 0000. W treści przelewu należy wpisać: "zwrot za podręcznik część ...", podając numer jednej z czterech części.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.