Uniwersytety zamknęły rok z zyskiem
SZKOLNICTWO Mimo niżu demograficznego największe uczelnie miały w 2015 r. niemal 200 mln zł nadwyżki. Ale i tak zapowiadają cięcia kosztów. Dotkną one również pracowników szkół wyższych
Trzeci rok z rzędu odnotowujemy dodatni wynik największych uniwersytetów, i to znacznie wyższy niż w roku poprzednim - mówi prof. Mirosław Szreder, prorektor ds. rozwoju i finansów Uniwersytetu Gdańskiego i członek Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich. Z analizy sprawozdań finansowych 19 największych uniwersytetów za 2015 r. wynika, że tylko jeden miał wynik ujemny. Łącznie uzyskały one 199,6 mln zł zysku, rok wcześniej (za 2014 r.) było to ponad 112 mln zł. Jeszcze kilka lata temu sytuacja nie wyglądała tak dobrze. Pod kreską znajdowała się większość najlepszych uniwersytetów.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.