20 proc. podwyżki. Ale nie za darmo
OŚWIATA Resort edukacji zamierza - na prośbę związków - poruszyć temat wzrostu płac nauczycieli w przyszłym roku. A przy okazji zreformować system ich wynagradzania
Na wniosek minister edukacji Anny Zalewskiej przy Radzie Dialogu Społecznego powołany zostanie doraźny zespół problemowy ds. wynagrodzeń nauczycieli. W przeszłości podobne zespoły były już tworzone i obradowały latami. Wprawdzie kompromis wypracowany między oświatowymi związkami a przedstawicielami samorządów nie stał się obowiązującym prawem, ale za sukces można uznać już samo przygotowanie projektu nowelizacji Karty nauczyciela. Co nie zmienia faktu, że ostatecznie wylądował on w koszu.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.