Koordynator przypilnuje i ochroni
Międzyresortowy zespół przygotuje ustawę o zarządzaniu bezpieczeństwem narodowym. Być może przy premierze pojawi się doradca w tej materii
Bezpieczeństwo wojskowe i cywilne ma być lepiej koordynowane, epidemia utwierdziła rządzących, że w dzisiejszych czasach to konieczny krok. Dlatego premier Morawiecki powołał zespół, na którego czele sam stanie. Wiceprzewodniczącymi mają być minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Wydaje się, że taki skład ma pogodzić różne frakcje Prawa i Sprawiedliwości zajmujące się obecnie bezpieczeństwem. Członkiem tego gremium, oprócz przedstawicieli wszystkich ministerstw, ma być też reprezentant prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego, najpewniej jego szef Paweł Soloch.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.