Dwa razy więcej niż w Afganistanie
W walkę z wirusem zaangażowanych jest już 5 tys. żołnierzy
Prawie 1,5 tys. wojskowych wspiera policję w sprawdzaniu osób, które podlegają kwarantannie. Ponad 1,6 tys. pomaga Straży Granicznej w patrolowaniu granic. Początkowo zajmowali się tym żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy obecnie zostali zluzowani, a sam WOT wspiera m.in. logistycznie działania wojewodów. Formacja uruchomiła także telefoniczną linię wsparcia psychologicznego. – W celu minimalizacji ryzyka ograniczamy powoływania żołnierzy mających więcej niż 45 lat oraz osób, które przebyły w ostatnim roku zabiegi chirurgiczne – wyjaśniał na łamach DGP gen. Wiesław Kukuła, dowódca Obrony Terytorialnej. W weekend Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że zakażonych wirusem jest 14 żołnierzy i trzech pracowników cywilnych.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.