Żołnierze mają miesiąc na podpisanie kontraktów
O służbę w armii zawodowej mogą starać się żołnierz nadterminowi. Po przejściu do niej ich uposażenie zasadnicze wzrośnie o 100 zł.
Od stycznia armia będzie w pełni zawodowa. Zostanie włączonych do niej kilkanaście tysięcy żołnierzy nadterminowych zasadniczej służby wojskowej. Ostatecznie o przejściu do armii zawodowej decydują m. in. wojskowe komisje lekarskie. Z informacji uzyskanych w Sztabie Generalnym WP wynika, że zdecydowana większość z tych żołnierzy pomyślnie przeszła badania lekarskie. Następnie z żołnierzem nadterminowym, który spełnia wszystkie wymagania przewidziane dla kandydata do służby zawodowej, podpisywana jest umowa na pełnienie służby kontraktowej.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.