Dziennik Gazeta Prawana logo

Polskie firmy zaczynają spamować świat

28 czerwca 2018

Co czterdziesty śmieciowy e-mail pochodzi z naszego kraju

Już nie tylko Nigeria może być niedługo sławna z powodu spamu. Dzień w dzień, nawet w święta, z polskich komputerów na cały świat rozsyłanych jest kilkaset tysięcy niechcianych i czasem niebezpiecznych e-maili. Rodzimych wiadomości śmieciowych jest naprawdę dużo - jak wynika z raportu firmy analitycznej Sophos, w ciągu roku polscy użytkownicy wyprodukowali aż 2,77 proc. globalnego spamu. A to daje nam 10. miejsce na świecie. Mimo iż mamy o wiele mniej internautów i komputerów niż np. USA, Indie czy Rosja, to gonimy je pod tym względem. A nawet wyprzedziliśmy o wiele większe od nas Chiny.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.