Dziennik Gazeta Prawana logo

Mundurowi na chorobowym otrzymają 80 proc. pensji

27 czerwca 2018

Od przyszłego roku chorzy funkcjonariusze i żołnierze będą otrzymywać mniej pieniędzy za okres przebywania na zwolnieniu lekarskim

Obniżka o 20 proc. uposażenia przysługującego w trakcie niezdolności do służby wymaga zmian ustawowych. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych już przekazało pod obrady Komitetu Stałego Rady Ministrów projekt założeń do nowelizacji ustaw: o Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu, służbie funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych oraz niektórych innych ustaw. Jeszcze w październiku dokument ten trafi pod obrady Rady Ministrów.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.