Dziennik Gazeta Prawana logo

Policjanci boją się reformy, więc uciekają na emeryturę

27 czerwca 2018

Starsi funkcjonariusze odchodzą, bo obawiają się zmian w naliczaniu świadczeń. Do służby zgłaszają się natomiast młodzi ludzie, bo chcą pracować krócej niż w systemie powszechnym

Tylko w pierwszym kwartale tego roku na przejście na emeryturę zdecydowało się 3116 policjantów. W analogicznym okresie ubiegłego roku z takiej możliwości skorzystało 2284 policjantów. Dla porównania w pierwszym kwartale 2008 roku, czyli zanim rząd zaczął straszyć mundurowych wydłużeniem z 15 do 25 lat minimalnego stażu uprawniającego do otrzymania emerytury, o takie świadczenia wystąpiły zaledwie 1372 osoby. Po zapowiedzi przed świętami Bożego Narodzenia 2008 roku ówczesnego wicepremiera Grzegorza Schetyny, że już od stycznia 2010 roku wszyscy funkcjonariusze będą pracować o 10 lat dłużej, rozpoczęła się ucieczka na emerytury. Tylko w pierwszym kwartale 2009 roku ze służby odeszło 1939 osób.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.