Wojsko wezwie 19-letnie słuchaczki kierunków medycznych
ARMIA
Studentki analityki medycznej, farmacji, medycyny, pielęgniarstwa, psychologii, ratownictwa medycznego oraz weterynarii po skończeniu 19 lat muszą się liczyć z tym, że zostaną wezwane, by stawiły się do kwalifikacji wojskowej. Tym samym obowiązkiem zostały też objęte panie uczęszczające do policealnych szkół medycznych. Takie rozwiązania zawiera projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wskazania grup kobiet poddawanych obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej, który trafił do uzgodnień międzyresortowych. Po jego wejściu w życie do kwalifikacji będą mogły się także zgłaszać panie, które co prawda nie kształcą się na kierunkach medycznych, ale swoją przyszłość chcą związać z wojskiem.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.