Dziennik Gazeta Prawana logo

Rząd sprzedaje rosyjską firmę

2 kwietnia 2023

Pierwsza spółka wpisana na listę sankcyjną zostanie dziś wystawiona na sprzedaż. Polskie władze opracowały procedury, aby aktywa nie wróciły pod kontrolę rosyjską

Chodzi o firmę Novatek Green Energy, dostarczającą gaz do kilkunastu gmin w Polsce. To przedsiębiorstwo zależne w 100 proc. od rosyjskiego koncernu gazowego PAO Novatek. Od kwietnia ub.r., decyzją MSWiA, trafiło ono na listę sankcyjną. Następnie – na podstawie ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – w spółce wprowadzono zarządcę przymusowego (w październiku ub.r.).

Pozostało 76% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.