Dziennik Gazeta Prawana logo

Nasi żołnierze wracają na Wzgórza Golan

Polacy na misjach zagranicznych
Polacy na misjach zagranicznychnieznane
23 września 2018

Polska zgłosiła chęć wysłania wojska na misję ONZ przy granicy izraelsko-syryjskiej. Jeśli organizacja zaaprobuje propozycję, plutony biało-czerwonych mogą tam być już w marcu 2019 r.

Kontyngent ma liczyć ok. 150 żołnierzy, w jego skład może wchodzić m.in. 15 kołowych transporterów opancerzonych Rosomak oraz dwa samobieżne moździerze Rak. Najpewniej będzie to kompania manewrowa i pluton inżynieryjny. Z Ministerstwa Obrony Narodowej odpowiednie dokumenty zostały wysłane do stałego przedstawiciela RP przy ONZ i Polska została zgłoszona do tzw. systemu generacji sił Organizacji Narodów Zjednoczonych na potrzeby misji UNDOF (United Nations Disengagement Observer Force). W jej ramach patrolowane są Wzgórza Golan na granicy Izraela i Syrii. Być może kwestię naszego udziału poruszy prezydent Andrzej Duda, który we wtorek ma brać udział w sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Stanach Zjednoczonych.

Pozostało 88% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.