Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Wynagrodzenia

8,5 euro także za dzień pracy na targach

3 lipca 2018
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

WYJAŚNIENIA MP I PS

Nie tylko kierowcy mają problem z niemiecką płacą minimalną. Jak się okazuje, trzeba ją wypłacać także polskim pracownikom delegowanym w podróż służbową do Niemiec, i to nawet na jeden dzień.

Jedna z firm wysyła swoich podwładnych za Odrę tylko po to, aby rozstawili maszyny na targowej ekspozycji, albo na spotkanie biznesowe. Ma obecnie obawy, czy im także należy wypłacić 8,5 euro za godzinę pracy.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej potwierdza te obawy i przyznaje, że niemiecka ustawa o płacy minimalnej ma charakter powszechnie obowiązujący, niezależnie od rodzaju świadczonej pracy.

To jest kontrowersyjne - przyznają eksperci, ale dopóki Komisja Europejska nie rozstrzygnie tej kwestii ostatecznie, dopóty 8,5 euro trzeba wypłacać. A skoro resort pracy o tym problemie wie, to apelujemy, aby podniósł go w negocjacjach z niemiecką stroną rządową.

KD

C3

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.