Dziennik Gazeta Prawana logo

Lepiej nie zwlekać z wnioskiem o dopłaty

7 lipca 2022

Aby wykazać konieczność uzyskania pomocy w formie subsydi ó w płacowych, pracodawca powinien wnioskować o dopłaty do pensji od pierwszego miesiąca, w kt ó rym zostały spełnione warunki do ich otrzymywania.

Tak wynika z wyjaśnienia Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) dla Ogólnopolskiej Bazy Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (OBPON.org). Organizacja opisała przypadek firmy, która od listopada 2021 r. do kwietnia 2022 r. miała 25 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty i 6-proc. wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych, ale nie ubiegała się w tym okresie o dofinansowania do ich wynagrodzeń. Od maja nie osiągała już wspomnianego limitu, ale ponownie zacznie go spełniać w tym miesiącu. Pracodawca nie wie jednak, czy jeśli w lipcu zarejestruje się w systemie obsługi dofinansowań i refundacji PFRON, będzie mógł otrzymywać dopłaty do pensji osób niepełnosprawnych, które już wcześniej zatrudniał.

Pozostało 94% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.