Toyota stawia na hybrydy
Toyota Motor (), największy na świecie producent samochodów, zapowiedziała wypuszczenie na rynek do 2012 roku sześciu nowych modeli aut hybrydowych. Nie będą to nowe generacje już produkowanych samochodów, ale całkowicie nowe projekty. "Wall Street Journal" pisze, że wśród nich będą także dwa samochody produkowane pod marką Lexus. Rynek motoryzacyjny coraz aktywniej przygotowuje się do zielonej rewolucji na drogach. Już niemal wszystkie koncerny zapowiadają wypuszczenie samochodów albo elektrycznych, albo o napędzie hybrydowym. Jeszcze w tym roku na rynek ma trafić napędzany prądem Nissan Leaf - będzie to pierwsze na świecie masowo produkowane auto tylko na prąd. Ma konkurować z Mitsubishi i-MiEV i Subaru Plug-in Stella. Jeszcze w listopadzie Toyota pokaże elektryczną odmianę modelu RAV4.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.