Dziennik Gazeta Prawana logo

Ministerstwo Cyfryzacji zajmie się elektrosmogiem

28 czerwca 2018

TELEKOMUNIKACJA Nowe prawo dotyczące promieniowania komórkowego nie tylko wprowadzi większą kontrolę nad budową sieci telekomunikacyjnych. Nałoży też kolejne obowiązki na dystrybutorów i sprzedawców sprzętu

 "Podmiot, który uzyskał dostęp do nieruchomości na potrzeby świadczenia usług bezprzewodowego dostępu do internetu lub świadczy usługi bezprzewodowego dostępu do internetu na nieruchomości, zobowiązany będzie do umieszczenia na nieruchomości lub budynku tabliczki informacyjnej o zlokalizowanych instalacjach radiokomunikacyjnych" - to jeden z zapisów założeń do nowej ustawy, do których dotarła DGP. Dziś mają one zostać oficjalnie przedstawione. Regulacja ta będzie oznaczać, że wszędzie, gdzie funkcjonuje WiFi, ma być to jasno zakomunikowane.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.