W skrócie
Nowa dyrektywa o efektywności
Parlament Europejski przyjął dyrektywę o efektywności energetycznej, która wprowadzi obowiązek oszczędnego gospodarowania energią, w tym m.in. modernizacji budynków administracji publicznej i prowadzenia obowiązkowych audytów energetycznych w dużych firmach. Dyrektywa wejdzie w życie 20. dnia od jej publikacji w Dzienniku Urzędowym UE. Kraje członkowskie będą miały 18 miesięcy na wdrożenie jej zapisów. Zmniejszenie zużycia energii o 20 proc. w efekcie wdrożenia norm dyrektywy ma przynieść 50 mld euro oszczędności. Na dystrybutorów energii i na przedsiębiorstwa obrotu spadnie obowiązek osiągania określonego co roku poziomu oszczędności. Począwszy od 2014 r., do końca 2020, oszczędności mają sięgać 1,5 proc. rocznego wolumenu sprzedaży energii odbiorcom końcowym.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.