Dziennik Gazeta Prawana logo

Rozwój energetyki odnawialnej pozwoli ograniczyć emisję dwutlenku węgla

2 lipca 2018

Dekarbonizacja to także potrzeba działań na rzecz ograniczania emisji CO2 w energetyce opartej o paliwa kopalne inne niż węgiel.

Rozwijając energetykę odnawialną, Niemcy już w 2008 roku przekroczyły poziom rocznego wyparcia CO2 wynoszący ponad 110 mln ton. Polska koncentruje się natomiast, w aspekcie redukcji emisji CO2, na działaniach w obszarze energetyki węglowej. Warto skonfrontować ze sobą te dwie odmienne strategie. Przy tym trzeba pamiętać, że polski cel dotyczący rocznej redukcji CO2 w 2020 roku, wynikający z regulacji unijnych (Pakiet 3x20), wynosi około 60 mln ton.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.