KOV ma więcej gazu na Ukrainie
Kulczyk Oil Ventures wydobywa gaz ziemny z kolejnego odwiertu na Ukrainie.
Sukcesem zakończyło się podłączenie do eksploatacji odwiertu M-19 na polu Makiejewskoje. Obecne średnie wydobycie z tego odwiertu wynosi 156 tys. metrów sześciennych gazu dziennie - poinformował wczoraj KOV. Notowana na warszawskiej giełdzie spółka Jana Kulczyka działalność na Ukrainie prowadzi przez firmę KUB-Gas, w której ma pośrednio 70 proc. udziałów. Dzięki rozpoczęciu wydobycia z kolejnego odwiertu łączna produkcja gazu spółki KUB-Gas wzrosła do ponad 303 tys. metrów sześciennych dziennie.
Odwiert M-19 został wykonany w drugiej połowie 2010 roku. Jego testy odbyły się w styczniu 2011 roku, po czym prace zawieszono, czekając na sfinalizowanie budowy końcówki rurociągu. Po zakończeniu budowy i uzyskaniu pozwoleń wymaganych przez administrację publiczną 11 lipca rozpoczęto wydobycie gazu.
Po wieściach z Ukrainy wzrósł kurs akcji KOV. Po południu papiery spółki drożały do 1,73 zł za sztukę, co oznacza wzrost o 1,17 proc. Ostatecznie akcje KOV zakończyły notowania na poziomie 1,74 zł, czyli o 1,75 proc. wyższym niż w poniedziałek.
KOV miał 2,43 mln dol. straty netto w I kw. tego roku przy przychodach ze sprzedaży ropy i gazu na poziomie 4,83 mln dol. W I kw. roku ubiegłego strata KOV wynosiła ponad 4,1 mln dolarów. - Zwiększenie produkcji to dla KOV zwiększenie przychodów - powiedział Jakub Korczak, wiceprezes KOV.
JSU, ISB
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu