Nord Stream za płytki
Zarząd Morskich Portów w Szczecinie i Świnoujściu odwołał się od decyzji niemieckiego urzędu żeglugi i hydrografii, który odrzucił zastrzeżenia w sprawie głębokości ułożenia Gazociągu Północnego. Polska strona podtrzymuje swoją opinię, że ułożenie rur 17,5 metra pod powierzchnią wody utrudni wejście do portu dużym statkom.
Pod koniec lutego tego roku niemiecki Federalny Urząd Żeglugi i Hydrografii (BSH) w Stralsundzie odrzucił skargę polskich portów dotyczącą pozwolenia na budowę Gazociągu Północnego. - Odwołanie się do sądu było następnym krokiem administracyjnym. Sąd w Hamburgu będzie badał kwestie formalne związane z wydaniem decyzji, np. czy wszystkie nasze wnioski zostały uwzględnione albo czy nie naruszono procedury rozpatrywania skargi - wyjaśnia Jarosław Siergiej, prezes portów.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.