Milion aut elektrycznych za 10 lat
MOTORYZACJA
Przywileje dla użytkowników pojazdów zasilanych energią elektryczną przewiduje pakiet na rzecz czystego transportu przygotowany przez Ministerstwo Energii. Zakłada on m.in. wsparcie dla właścicieli aut elektrycznych przez dopłaty, obniżki akcyzy i VAT. Równolegle ma być rozbudowywana infrastruktura umożliwiająca ładowanie takich samochodów i ich obsługę. Rząd będzie też wspierał polskie firmy w produkcji pojazdów lub ich kluczowych komponentów, np. baterii. Resort zaczął konsultacje dokumentu. Na razie główny problem polega jednak na tym, że plany produkcji takich aut w Polsce nie są nawet w powijakach.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.