PGNiG: wschodni kierunek importu zastąpimy północnym
Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy spółka potwierdziła, że w najbliższym czasie będzie postępował proces uniezależniania się od rosyjskiego gazu. Obok dywersyfikacji kierunków dostaw jednym z priorytetów są inwestycje w obszar badawczo-rozwojowy, m.in. w nowoczesne technologie wydobywcze.
Energetyka i surowce były jednym z głównym tematów Forum. Podsumowano dotychczasowe działania polskich firm z tej branży i nakreślono dalsze plany rozwoju. Oceniono między innymi, że duży skok zapotrzebowania na energię w ostatnich latach dobrze odzwierciedla wzrost gospodarczy Polski i całego regionu. To także wielka szansa, pozwalająca na realizację strategicznych celów Grupy Kapitałowej PGNiG.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.