Dziennik Gazeta Prawana logo

Allegro idzie po miliard

14 września 2020

Największa polska platforma zakupowa chce wejść na warszawski parkiet przed czarnym piątkiem – szczytem zakupów internetowych. François Nuyts, prezes firmy, pytany o związek tych planów z przewidywanym uruchomieniem przez Amazon polskiej platformy, mówi DGP, że to akurat nie jest dla jego spółki motywatorem.

Z emisji Allegro planuje pozyskać ok. 1 mld zł, co umożliwi spłatę części zadłużenia. – Da nam to większą elastyczność finansową i możliwość skupienia się na inwestycjach i innowacjach – informuje Nuyts. – Nasza oferta może być jedną z największych w historii GPW – zapowiada. © A12

Pozostało 53% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.