Dziennik Gazeta Prawana logo

Które apteki dają więcej państwu

26 maja 2020

„Tylko w 2019 r. sieci apteczne zapłaciły łącznie ponad 1,27 mld zł podatków, tj. dwa razy więcej niż apteki indywidualne”. Od tych słów zaczyna się najnowsze opracowanie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET. To ciąg dalszy sporu między sieciami aptecznymi a indywidualnymi farmaceutami, wspieranymi przez samorząd aptekarski, o to, które podmioty dają więcej państwu.

Zaczęło się od zarzutów indywidualnych farmaceutów wobec sieci aptecznych, że te ostatnie nie płacą w Polsce podatków. Sieci zaś odpowiedziały, że patrzenie wyłącznie na podatek CIT to nonsens.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.