Dziennik Gazeta Prawana logo

Branża deweloperska poradziła sobie z koronawirusem

12 maja 2020

Epidemia nie pozostała bez wpływu na polski rynek mieszkaniowy. Obawy o przyszłość znalazły odzwierciedlenie w transakcjach sprzedaży. Ich liczba co prawda spadła, ale nie doszło do całkowitej blokady rynku. Jak wynika z najnowszego badania zrobionego przez Polski Związek Firm Deweloperskich, ponad 90 proc. firm zawarło w trakcie trwania epidemii nowe umowy sprzedaży. – Jednocześnie dwie trzecie firm otrzymało zapytanie od klientów o możliwość odstąpienia od umowy. Przede wszystkim chodzi o zawarte przed pandemią umowy rezerwacyjne. Klienci obawiali się je zamieniać na deweloperskie, nie wiedząc, co dalej będzie się działo na rynku pracy, ale też liczyli, że spadną ceny. Obserwujemy jednak powolne wracanie klientów na rynek – mówi Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Obecnie prace na wszystkich inwestycjach prowadzi 96 proc. deweloperów, żadna z firm nie wstrzymała ich na wszystkich swoich projektach.

Pozostało 52% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.