Dziennik Gazeta Prawana logo

Dyscyplina i klienci fundują bankom większe zyski

Po cięciu stóp procentowych rośnie znaczenie prowizji i opłat dla wyników finansowych sektora

Dziesięć krajowych banków, których akcje są notowane na warszawskiej giełdzie, miało w pierwszym półroczu łącznie 5,5 mld zł zysku netto. To niemal dwa razy więcej niż rok wcześniej. Grupa jest zróżnicowana – 2,4 mld zł zarobił PKO BP, największy gracz na naszym rynku. Granicę miliarda złotych zysku udało się pokonać jeszcze ING Bankowi Śląskiemu. Dwie instytucje są na minusie: to Millennium i Getin Noble. Choć ten drugi w samym II kw. wykazał 3,5 mln zł skonsolidowanego zysku i był pierwszy raz od pięciu i pół roku na plusie.

Pozostało 87% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.