Menedżerowie zapłacą za nadużycia
Gdy Volkswagen zmierza do ostatecznego rozliczenia się z afery Dieselgate, francuskie koncerny dopiero zaczynają postępowania wewnętrzne
Volkswagen, od którego rozpoczęła się afera z przekłamaniami w raportach o emisji spalin, zrobił kolejny duży krok w celu ostatecznego zażegnania kryzysu. W ubiegłym tygodniu spółka zawarła ugodę z oskarżanymi o nieprawidłowości byłymi menedżerami. Byli szefowie, przystając na żądania firmy, w praktyce przyznali, że winni są jej rekompensatę. Zgodnie z założeniami porozumienia firma otrzyma łącznie 288 mln euro. Większość tej kwoty, bo ok. 270 mln euro, wypłacą ubezpieczyciele w związku z odpowiedzialnością cywilną. Na kwotę zrzuci się kilka firm ubezpieczeniowych.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.