Już nie jesteśmy liderem w AGD
Spowolnienie na rynku nieruchomości, inflacja, pogorszenie nastrojów konsumenckich – to wszystko sprawiło, że branża wyraźnie hamowała
W ubiegłym roku Polacy wydali na urządzenia AGD w sumie 17,2 mld zł. Rok wcześniej było to 18,1 mld zł – wynika z najnowszych wyliczeń Applii – Związku Pracodawców AGD. – Spadek nastąpił za sprawą mniejszego popytu na duże urządzenia, które kupiono za ok. 11,4 mld zł, czyli o 900 mln zł mniej niż rok wcześniej. Taka sytuacja nie pozostała bez wpływu na sektor, który tworzy 40 firm, przy czym 10 odpowiada za znaczą część zatrudnienia i produkcji w kraju – mówi Wojciech Konecki, prezes Applii.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.