Dziennik Gazeta Prawana logo

TFI rezygnują z opłat manipulacyjnych

27 czerwca 2018

Pod wpływem dobrych wyników klienci TFI od kilku miesięcy więcej wpłacają do funduszy, niż z nich wypłacają. Jednak na razie towarzystwa unikają otwartego reklamowania inwestycji w fundusze. Na popularności zyskują za to promocje w opłatach.

W ubiegłym miesiącu o kilkumiesięcznej rezygnacji z opłat manipulacyjnych przy zakupie jednostek poinformowali m.in.: Aviva Investors TFI, Amplico TFI, Bank DnB Nord i DM BOŚ.

Wśród promujących się w ten sposób TFI brakuje na razie największych, związanych z dużymi grupami bankowymi.

- Banki cały czas koncentrują się na lokatach. Zmiana w ich podejściu może nastąpić w ciągu kilku miesięcy. Na większą promocję może zdecydować się między innymi PKO BP, którego nowy prezes kierował największym TFI w kraju - mówi Sebastian Buczek z Quercus TFI.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.