Na szampana wydamy 270 mln zł
W sylwestra Polacy będą świętować koniec kryzysu droższymi, markowymi trunkami.
Jak wynika z najnowszych danych Nielsena, od września 2009 r. do października tego roku Polacy kupili 21 mln litrów win musujących i szampana, na co wydali 272 mln zł. To o 2,1 proc. mniej niż rok wcześniej. Ale przed producentami i dystrybutorami dopiero najlepszy okres w roku. - Sprzedaż win musujących wyraźnie rośnie na początku grudnia, zaś w ostatnim tygodniu tuż przed sylwestrem klienci kupują ich nawet 3 razy więcej niż w innym tygodniu w ciągu roku - zauważa Michał Sikora z Tesco Polska.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.