Dziennik Gazeta Prawana logo

Zamojskie "Społem" ponownie na plusie

1 lipca 2018

Stereotypom warto zaprzeczać, gdy są niesłuszne. Wbrew opiniom krążącym po Polsce na temat spółdzielczości, ,,Społem'''' Powszechna Spółdzielnia Spożywców "Robotnik" z Zamościa od lat systematycznie zwiększa zyski. Sprzedaż w roku 2010 podsumuje wynikiem o 3% lepszym od zeszłorocznego.

W 2009 r. ,,Społem'''' Powszechna Spółdzielnia Spożywców "Robotnik" z Zamościa obchodziła 90-lecie nieprzerwanego - to bardzo ważne - istnienia na rynku. Przeszła wiele transformacji na różnych odcinkach. Przetrwała najtrudniejsze zmiany. Może się pochwalić bardzo dobrą kondycją - i poprzeć to wynikami. Do obfitych należały lata 2007-2009. Regularnie zwiększane obroty generowały zyski, które następnie można było reinwestować - głównie w modernizacje sklepów i zakładów produkcyjnych. Średnie wydatki na takie inwestycje wynosiły 3,5-4 mln zł rocznie - bardzo sporo jak na rozmiary spółdzielni. Zarząd założył, że bez inwestycji nie ma co mówić o mocnych perspektywach na przyszłość. Dziś okazuje się, że była to słuszna strategia. "Robotnik" posiada aż 21 sklepów, w tym jeden zamiejscowy w Tomaszowie Lubelskim, a także 4 piekarnie i jedną ciastkarnię. Powstały nowoczesne powierzchnie handlowe, zwiększyła się liczba załogi. Spółdzielnia ugruntowała swoje trwałe miejsce na rynku zamojskim.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.