Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Tegoroczny laureat złotego godła w Programie Najwyższa Jakość QI 2010 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole (woj. wielkopolskie), w tym roku obchodzi uroczystość 80-lecia istnienia firmy. Oficjalna gala odbyła się w sobotę, 21 sierpnia w Miejskim Domu Kultury w Kole. Okrągły jubileusz to znaczący moment w życiu firmy, doskonały czas na wspomnienia, o początkach firmy, najważniejszych wydarzeniach i osiągnięciach oraz podsumowania 80-ciu lat działalności firmy.
Prace nad organizacją obchodów jubileuszu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole trwały od kilku miesięcy. Dopracowanie najdrobniejszych szczegółów oraz wytrwała praca organizatorska sprawiły, że tak ważny dzień dla OSM Koło zakończył się pełnym sukcesem.
Uroczystości rozpoczęły się od mszy w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Kole.
Następnie goście udali się na teren firmy, gdzie wraz z Czesławem Cieślakiem, Prezesem Spółdzielni odbyło się sadzenie 8 drzewek, a każde z nich symbolizowało dziesięciolecie działalności zakładu.
Spółdzielnia umożliwiła również zwiedzanie terenu firmy wraz z halami produkcyjnymi, aby przybyli goście mogli z bliska zapoznać się z codzienną pracą zakładu.
Goście zwiedzający zakład produkcyjny, mogli poznać jedną z najnowocześniejszych spółdzielni mleczarskich w kraju. Tym samym mogli bliżej zaznajomić się z nowymi liniami produkcyjnymi, w tym linii do produkcji serka wiejskiego typu cottage cheese, nowoczesnej masłowni, linii do pasteryzacji mleka i śmietan oraz serka kremowego.
Ogromne wrażenie na gościach wywołała również największa linia technologiczna w Polsce do produkcji mleka w proszku. Jest to kompleks wysokich na 33 metry budynków (najwyższe budynki w Kole), o kubaturze przekraczającej 11 tys. m³. Proszkownia posiada najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i technologiczne.
Jubileuszowa Gala odbyła się w miejscowym MDK-u, którą uświetnił udział wielu ważnych postaci z życia politycznego i biznesowego. W części artystycznej widownię zachwycili m.in. młody flecista z Konina Robert Kaźmierczak oraz formacja taneczna "Gracia" z Ukrainy. Na scenie zagościli, z repertuarem najsłynniejszych przebojów tenorowych, znani i cenieni Trzej Tenorzy z Trójmiasta: Krzysztof Gasz, Wojciech Lewandowski i Marcin Pomykała.
Każdy z uczestników uroczystej gali otrzymał od Spółdzielni Mleczarskiej OSM Koło pamiątkowy prezent.
Po uroczystych obchodach nadszedł czas na świętowanie jubileuszu 80-lecia Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole. Goście zostali zaproszenie na Piknik w Ośrodku Wypoczynkowym "Wityng" w Mikorzynie, w którym uczestniczyli zarówno pracownicy, jaki i dostawcy oraz przedstawiciele firm, na co dzień współpracujący ze Spółdzielnią. Nie zabrakło szeregu atrakcji i konkursów dla dzieci i dorosłych. Szczególnie najmłodsi uczestnicy mieli do dyspozycji wiele ciekawych niespodzianek, jak dmuchane zamki, baseny z piłeczkami, pokazy klownów.
Gwiazdą wieczoru był iluzjonista Maciej Pol, którego występ wzbudził najwięcej emocji, a magia i iluzja zawładnęły zgromadzonymi na pikniku gośćmi, przenosząc ich w zupełnie inny świat.
Doskonała zabawa i atmosfera oraz urozmaicony program artystyczny spowodowały, że impreza trwała do późnych godzin nocnych, a zadowoleni organizatorzy już zapraszają na kolejny jubileusz firmy.
Joanna Jakoweńko, Marek Przybylski
została powołana do życia w 1930 roku, przez grupę kilkudziesięciu producentów mleka. Początkowo zakres jej działalności ograniczał się do terenu Koła i najbliższej okolicy, stopniowo rozszerzając dystrybucję swoich produktów na teren całego kraju. Dziś Spółdzielnia zrzesza 3,5 członków-udziałowców, zatrudnia blisko 600 osób w zakładach produkcyjnych w Kole, Ostrzeszowie, Kępnie i Grodkowie a jej produkty są znane i cenione w całej Polsce. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, nowoczesnej technologii produkcji oraz wysokiej jakości wyrobów, firma posiada status jednej z najnowocześniejszych i najdynamiczniej rozwijających się spółdzielni mleczarskich w Polsce. Asortyment OSM Koło wytwarzany jest w oparciu o świeże mleko, pozyskiwane od krów wypasanych w sposób naturalny, w czystym ekologicznie regionie, co nadaje produktom doskonałe właściwości smakowe i odżywcze. Niekwestionowaną siłą OSM w Kole jest zarówno wysoka jakość wyrobów, jak i konkurencyjna cena produktów.
- Serek Wiejski (typu cottage cheese), cieszący się uznaniem i niesłabnącą popularnością wśród klientów.
- Koluś (naturalny, ze szczypiorkiem) - pasta kremowa kanapkowa, znakomita do smarowania pieczywa.
- Mleko spożywcze i napoje mleczne (mleko 2%, maślanka wiejska owocowa i naturalna, kefir). Mleko, oprócz odżywczego białka o wysokiej wartości biologicznej, zawiera witaminy A, B i D, niezbędne do prawidłowego rozwoju i wzrostu oraz posiada substancje zapobiegające nowotworom i miażdżycy.
- Śmietany (śmietany 12% i 18%, homogenizowane, mizeria) - charakteryzujące się niską kalorycznością.
- Masło i mixy maślane (wiejskie, ekstra, osełkowe) - charakteryzują się doskonałym smakiem oraz zmniejszoną ilością powietrza w produkcie, co poprawia jego strukturę.
- Sery twarogowe (pełnotłusty Klinek, śmietankowy, półtłusty i chudy grodkowski) - lekkostrawne, wyśmienicie smakują w postaci przekąsek jako uniwersalny dodatek do kanapek.
- Mleko w proszku ( pełne i odtłuszczone) - gotowy produkt w postaci sypkiego, jednolitego proszku.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu