Wzmocnione General Motors wraca do gry
GM jest na ostatniej prostej przed powrotem na amerykańską giełdę. Nowi szefowie koncernu chcą przekonać potencjalnych inwestorów dobrymi wynikami w ostatnich miesiącach i wręcz modelowym przejściem przez fazę bankructwa i nacjonalizacji.
Po wypełnieniu niezbędnych dokumentów ponowne wejście drugiego co do wielkości koncernu motoryzacyjnego świata na giełdę pozostaje już tylko kwestią kilku tygodni. Według nieoficjalnych doniesień amerykańskich mediów emisja może nastąpić mniej więcej na początku października. Gigant z Detroit liczy, że dzięki niej ściągnie z rynku od 12 do 16 mld dol. Jeśli te liczby się potwierdzą, będzie to druga pod względem wielkości oferta giełdowa w historii USA. Więcej (19 mld dol.) zarobił tylko producent kart kredytowych Visa, pojawiając się na parkiecie w 2008 roku.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.