PC Doc wystartował z ofertą dla MSP
Informatyka
Sieciowy serwis komputerowy PC Doc, który świadczył dotychczas usługi wyłącznie klientom indywidualnym, wchodzi w nowy segment rynku - sektor małych i średnich przedsiębiorstw.
- Tak naprawdę nie mamy konkurencji w tym segmencie - mówi Szymon Retecki, prezes PC Doc. Z danych firmy wynika, że klienci najczęściej mają problemy z wolno działającym systemem operacyjnym, usuwaniem wirusów i odzyskiwaniem danych. Klienci mogą wybrać jeden z trzech miesięcznych abonamentów, za które trzeba zapłacić od 79 do niemal 400 zł netto. Pierwszy obejmuje 2 godz., najdroższy - 8 godz. pracy serwisanta i monitoring aktywności pracowników. Zgłaszane problemy rozwiązywane są w ciągu jednego dnia roboczego.
Sieć PC Doc obejmuje już niemal 50 miast. Swój rozwój opiera na franczyzie. W takim modelu z PC Doc współpracuje już ponad czterdzieści jednoosobowych firm. Koszt rozpoczęcia działalności w ramach sieci to 3 tys. zł netto. Od wynagrodzenia otrzymanego od każdego obsłużonego klienta franczyzobiorca musi jednak zapłacić każdorazowo od 10 do 20 proc. wartości usługi, w zależności od tego, czy sam ją pozyskał czy też dostał zlecenie od PC Doc. Sieć pogotowia komputerowego zapewnia jednak swoim współpracownikom wsparcie call center i know-how. Franczyzobiorca powinien jedynie dysponować podstawowym zapleczem, takim jak laptop czy internet bezprzewodowy.
PC Doc należy do dwóch funduszy: Xevin Investments (właściciel m.in. portalu społecznościowego Grono.net) i Xi Investments, zarządzanego przez Macieja Białka. Fundusze nie chcą zdradzać, jaki kapitał zaangażowały w rozwój PC Doc.
Radosław Miętus
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu