Innowacyjne i skuteczne produkty
Polfa-Łódź S.A. znajduje się w gronie najszybciej rozwijających się polskich firm farmaceutycznych, oferujących leki dostępne bez recepty oraz suplementy diety . Rocznie firma produkuje 9 mln opakowań pięćdziesięciu rodzajów preparatów. Jest największym w Polsce producentem musujących tabletek wapniowych (linia "Calcium"), a jeden z nich - Calcium Alergo PLUS® - będący skutecznym wsparciem w zwalczaniu objawów alergii, został nagrodzony tytułem Najwyższa Jakość QI 2011.
Calcium Alergo PLUS® w formie tabletek musujących o smaku pomarańczowym, powstał na bazie mleczanu wapnia (jeden z najważniejszych makroelementów), cynku (pierwiastek odporności) oraz kwercetyny (flawonoid wzmacniający naczynia), dzięki czemu wpływa na ograniczenie występowania odczynów alergicznych, przynosząc ulgę w objawach alergii.
Producent preparatu - Polfa Łódź S.A. - to firma o blisko 80-letniej historii, której działalność od czasu powstania w 1933 roku (jako angielsko-szwedzka spółka "Scott&Bowne") ukierunkowana jest na zapewnienie najwyższej jakości produktów.
- 3 lata temu nastąpiły znaczące zmiany restrukturyzacyjne w firmie, po połączeniu z firmą Sensilab - mówi Marko Dolžan, od 3 lat Prezes Zarządu Polfy-Łódź S.A., a swego czasu szef polskiego oddziału największej słoweńskiej firmy farmaceutycznej LEK - pierwszego zagranicznego inwestora w tej branży w Polsce. Z kolei jako prezes firmy Sensilab, doprowadził do fuzji z Polfą Łódź i stanął na czele firmy. Postawił na utrzymanie marki "Polfa Łódź", która w Polsce pozostaje synonimem najlepszych farmaceutyków. Teraz ma ambicję na szersze wprowadzanie tych produktów również na rynki zagraniczne.
- Naszą pasją jest nieprzerwane doskonalenie preparatów oraz troska o ich bezpieczeństwo i skuteczność działania. Naszym celem jest oferowanie najlepszej jakości, innowacyjnych leków i suplementów diety, dążąc do tego, aby miały one odczuwalny wpływ na poprawę jakości życia naszych klientów. Dzięki zaufaniu, którym obdarzyli nas farmaceuci oraz lekarze , nasze produkty można znaleźć dziś w prawie każdym polskim domu - dodaje prezes M. Dolžan.
Przedsiębiorstwo jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm farmaceutycznych w Europie, dysponującą nowoczesnym Działem Naukowo-Badawczym, szeroką bazą produkcyjną oraz dostępem do międzynarodowych rynków zbytu. Firma odnotowuje dynamiczny wzrost sprzedaży (60 proc. w ciągu ostatnich 3 lat) oraz intensywnie rozwija produkcję i wdraża nowe technologie.
Obecnie rusza budowa nowego zakładu produkcyjnego w Konstantynowie Łódzkim. Inwestycja, realizowana przy wykorzystaniu unijnego dofinansowania, zostanie oddana do użytku pod koniec przyszłego roku. Na powierzchni blisko 10 tys. m2 fabryki, spełniającej najwyższe standardy jakości i ochrony środowiska, znajdą się 3 innowacyjne linie technologiczne do produkcji ponad 20 nowych wyrobów. Znajdzie tam zatrudnienie 250 osób.
Marek Przybylski, Jacek Majewski
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu