Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Biznes

Pawlak chce stworzyć czarną listę banków

29 czerwca 2018
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Wicepremier Waldemar Pawlak zagroził, że będzie publikował nazwy banków, które stosują najwyższe spready, czyli utrzymują największą różnicę między kursem, po jakim udzielają kredytów walutowych, a tym, po którym przyjmują spłaty rat.

- Niekiedy spready przekraczają 12 - 13 proc. i to już jest duża przesada. Widać wyraźnie, że próbuje się zarabiać nie tyle na prowizjach i marży, ile dodatkowo skubać klientów w sposób przesadny - mówi Pawlak.

Tymczasem nazwy banków, które najwięcej zarabiają na spreadach, od dawna są publikowane przez pośredników kredytowych i takie informacje często znajdują się na łamach "DGP". Bankiem, który stosuje najwyższe spready, jest Getin Noble Bank. Przy kredytach frankowych spread wynosi w nim ok. 13,9 proc.

rg

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.