Dziennik Gazeta Prawana logo

Na wschodzącej

27 czerwca 2018

@RY1@i02/2014/019/i02.2014.019.000001600.804.jpg@RY2@

Marek Belka w Komitecie Sterującym ESRB

Do Komitetu Sterującego Europejskiej Rady ds. Ryzyka Systemowego (ang. European Systemic Risk Board, ESRB) ponownie powołany został prof. Marek Belka, prezes Narodowego Banku Polskiego. Jest on jedynym przedstawicielem banków centralnych krajów członkowskich UE z Europy Środkowo-Wschodniej. Z banków centralnych spoza strefy euro w skład Komitetu Sterującego poza prezesem NBP wchodzą także: prezes Banku Anglii Mark Carney i prezes Banku Szwecji Stefan Ingves.

@RY1@i02/2014/019/i02.2014.019.000001600.805.jpg@RY2@

Marcin Petrykowski dyrektor zarządzający oddziału S&P

Agencja ratingowa Standard & Poors podjęła decyzję o otwarciu oddziału agencji na region Europy Środkowo-Wschodniej z siedzibą w Warszawie. Jego dyrektorem zarządzającym został Marcin Petrykowski. Do Standard & Poors Petrykowski przeszedł w styczniu 2014 r. z J.P. Morgan Corporate and Investment Bank, gdzie pełnił funkcję dyrektora wykonawczego linii biznesowej Investor Services na region Europy Środkowo-Wschodniej, Rosji, WNP i Izraela. Jednocześnie był wicedyrektorem generalnym oddziału J.P. Morgan w Warszawie. Przed podjęciem pracy w J.P. Morgan był zatrudniony w Citi Corporate and Investment Banking, gdzie zajmował się bankowością korporacyjną.

@RY1@i02/2014/019/i02.2014.019.000001600.806.jpg@RY2@

Piotr Głowski wiceprezes Avivy

Na stanowisko wiceprezesa Avivy powołany został Piotr Głowski. W ramach swoich obowiązków nowy członek zarządu będzie odpowiadał za sprzedaż w sieci agencyjnej grupy Aviva, współpracę z zewnętrznymi agencjami oraz sprzedaż grupowych ubezpieczeń na życie. Piotr Głowski rozpoczął pracę zawodową w PZU Życie. Do jego największych sukcesów należy stworzenie wspólnej sieci sprzedaży dla OFE PZU Złota Jesień. W 2006 r. dołączył do Polbanku, gdzie jako dyrektor sprzedaży zbudował sieć detaliczną. Jest absolwentem matematyki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.