Nowy prezes, stare problemy
Jeszcze przynajmniej rok poczekamy na pierwsze prototypy polskiego auta elektrycznego
Założona przez cztery państwowe koncerny energetyczne (Enea, Energa, PGE, Tauron) spółka Electromobility Poland (EMP), która ma uruchomić seryjną produkcję auta elektrycznego, zmierza do celu zakosami. Do ogłoszonego przez nią konkursu na zbudowanie prototypu zgłosiło się około 200 firm, zgrupowanych w 17 konsorcjów. Technicznej oceny projektów powołana przez Electromobility komisja ekspertów miała dokonać do końca lutego. Kiedy pod koniec tego terminu zapytaliśmy spółkę, czy jest on aktualny, otrzymaliśmy zaproszenie na śniadanie prasowe w połowie marca. Śniadanie się nie odbyło. Według informacji, którą uzyskaliśmy od osoby blisko związanej z firmą, postępowanie miało potrwać jeszcze 2-3 miesiące. Wczoraj niespodziewanie okazało się, że komisja jednak zakończyła prace.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.