Dziennik Gazeta Prawana logo

Nie zbiednieliśmy przez pandemię

28 lipca 2020

Koronawirus nie wywołał w naszych portfelach takiego spustoszenia, jak się obawiano. Ponad połowa Polaków deklaruje, że pandemia nie ma wpływu na ich sytuację finansową – wynika z badania nastrojów gospodarstw domowych Polskiego Funduszu Rozwoju i Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Jednak prawie 60 proc. ankietowanych uważa, że nie będzie w stanie odłożyć pieniędzy w ciągu najbliższego kwartału. Wskutek pandemii wzrosły koszty utrzymania, w tym wydatki na żywność, mieszkanie i zdrowie. Mimo to ponad 70 proc. osób pozytywnie ocenia swoją sytuację finansową.

Pozostało 76% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.