Rząd spłaci długi do końca roku
Resort finansów zapewnia, że jeszcze w tym roku zwróci dług policjantom, a pieniędzy nie zabraknie na świadczenia rodzinne i inne bieżące wydatki.
Resort ma już gotową listę, według której będzie regulować swoje 800-milionowe zobowiązania. - Priorytetowe są środki na świadczenia rodzinne i wypłaty z funduszu alimentacyjnego - mówi wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska. Do końca roku mają być też uregulowane zobowiązania wobec służb mundurowych. We wtorek właśnie z tego powodu manifestowali w Warszawie policjanci. Jak szacuje resort finansów, niezapłacone świadczenia wobec funkcjonariuszy policji to ok. 87 mln zł. Na pewno suma ta zwiększy się jeszcze w tym roku do ponad 100 mln zł. Ale wiceminister Suchocka-Roguska uspokaja, że i tak pieniędzy na ten cel nie zabraknie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.