Bruksela myśli, co zrobić z naszymi OFE
Komisja Europejska może jeszcze bardziej pójść nam na rękę w sprawie odliczania długu i deficytu wynikających z przekazywania pieniędzy do OFE. Nie ma jednak mowy o zgodzie na nasz postulat, by całość transferu do funduszy była od nich odliczana. - wynika z ustaleń "DGP".
Z nieoficjalnych informacji wynika, że KE rozważa wydłużenie o kilka lat okresu, w którym przekroczenie deficytu lub długu publicznego z powodu transferów do OFE traktowane byłoby ulgowo. Teraz komisja proponuje, aby przez 5 kolejnych lat można było odliczać od długu zadłużenie w stosunku do OFE, ale nie w całości. W pierwszym roku można by odliczyć 80 proc. takiego długu, w drugim 60 itd., aż do zera. Natomiast w przypadku deficytu mógłby on wynieść nie 3, jak wynika z kryteriów z Maastricht, a 4 proc.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.