Przez słabego złotego taniej nie zatankujemy
Złoty traci do dolara i do euro. Jeśli będzie tak dalej, inflacja przestanie spadać
Złoty traci, bo na świecie umacnia się amerykańska waluta. Inwestorzy obstawiają już rychły koniec dodruku dolarów przez Rezerwę Federalną, co dla rynku oznacza koniec dostępu do taniego pieniądza, który wykorzystywany był do inwestowania bardziej ryzykownie, ale z większym zyskiem. To dolary z Fed przyczyniły się w znacznym stopniu do hossy na rynkach surowców oraz dużego zainteresowania inwestycjami w waluty i papiery dłużne rynków wschodzących, w tym w polskie obligacje skarbowe.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.